Uczenie się w Internecie

Internet jest ogromnym źródłem informacji. Jednym ze sposobów wykorzystania Internetu w edukacji są kursy online wspomniane już w jednym z poprzednich postów. Oprócz kursów jest mnóstwo innych metod. Sam korzystam z nich na co dzień. Wielu z nas korzysta, nie zawsze zdając sobie sprawę. Warto zwrócić na to uwagę. Dzięki temu siadając przed komputerem będziemy mogli świadomie zadecydować, jak chcemy spędzić swój czas i częściej wybierać naukę.

Weźmy choćby takie fora internetowe. Masz jakąś pasję? Chcesz ją rozwijać i dzielić się swoją wiedzą z innymi, a także korzystać z porad? Fora internetowe są świetną opcją. Sam często przeglądam forum Historycy.org. Interesuję się historią, a tak się składa, że niewielu znajomych dzieli ze mną tę pasję. Dzięki forum mam okazję porozmawiać na swoje ulubione tematy. Poza tym, inni użytkownicy w przystępny sposób opisują wydarzenia historyczne, dzielą się swoimi myślami, dyskutują. Czytanie ich wypowiedzi to przyjemny sposób na przyswajanie informacji.

Blogi też mogą być świetnym źródłem. Jest ich mnóstwo, na przeróżne tematy. Pozwalają na interkację pomiędzy autorami a czytelnikami. Interesujesz się astronomią? Poszukaj blogerów, którzy piszą na ten temat. Czytaj, komentuj, wymieniaj się informacjami.

W tym samym celu możesz wykorzystać social media. Facebook czy tweeter to nie tylko zdjęcia w nowych ciuchach i opowiadanie o tym, co się zjadło na obiad. Wystarczy odrobina wyobraźni i znaleźć można wiele niesamowicie ciekawych rzeczy i osób. Jednym z moich ulubionych fanpage’y jest I fucking love science, wypełniony naukowymi ciekawostkami. Ta metoda jest bardzo wygodna. Wystarczy, że polubisz ciekawe strony, a nowości same będą do Ciebie trafiać. Wbrew temu, co się często powtarza, nie jest tak, że social media zasypują nas mnóstwem bezsensownych informacji. Wszystko zależy od tego, jak ich używasz. Możesz polubić ciekawe, naukowe fanpage, strony z wiadomościami czy te powiązane z Twoimi zainteresowaniami.

https://i2.wp.com/cdn4.openculture.com/wp-content/uploads/2010/04/bigstock_Online_Education_11092172.jpg

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s