Tanie książki

Kupowanie książek w lokalnych księgarniach przekracza możliwości finansowe wielu z nas, zwłaszcza jeśli chodzi o nowości, pozycje obcojęzyczne czy rzadko spotykane. Jednak aby się uczyć, zwykle potrzebujemy książek. Poniżej kilka pomysłów na tanie zakupy książkowe.

1. Korzystaj z antykwariatów

Antykwariaty nie tylko mają wyjątkową atmosferę, ale też oferują ciekawe lektury w niskich cenach. Znalezienie w antykwariacie czegoś konkretnego nie zawsze jest proste. Jeśli jednak poświęcisz odrobinę czasu i cierpliwości, możesz upolować niezwykłe pozycje.

2. Wymieniaj się

Twoi znajomi nie mają książki, której potrzebujesz? Żaden problem! Możesz skorzystać ze specjalnych serwisów internetowych, takich jak na przykład Finta, służąca do wymiany nie tylko książek, ale też filmów czy muzyki. Wiele stron poświęconych czytelnictwu posiada też fora, których użytkownicy wymieniają się książkami.

3. Kupuj online

Zanim kupisz coś w drogiej księgarni, sprawdź czy nie ma tego na przykład na Allegro. Może uda Ci się trafić na okazję i kupić nową książkę w niskiej cenie albo znaleźć używaną lekturę. Często zakupy na Allegro mogą okazać się znacznie tańsze, nawet po doliczeniu kosztów przesyłki.

4. Odwiedzaj tanie księgarnie

Zwykle trudno w nich znaleźć nowości czy mniej znane pozycje. Jeśli jednak szukasz lektury szkolnej, przewodnika turystycznego czy znanej powieści, bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz ją w taniej księgarni czy na straganie z tanimi książkami.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s