Kursy internetowe

Niestety nauka często wiąże się z wydatkami. Kursy są drogie, materiały kosztują. Co prawda studia dzienne na polskich uczelniach państwowych są bezpłatne, ale jak wiadomo, studia to dziś za mało. Dlatego wielu z nas decyduje się na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, co niejednokrotnie wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego chcę podzielić się z Wami swoimi sposobami na zdobywanie wiedzy bez wydawania pieniędzy. Dziś napiszę o kursach internetowych.

 

Istnieje wiele platform, które oferują bezpłatne kursy. Jakie są korzyści z ich wykorzystania?

1. Kursy zwykle mają elastyczny grafik, dzięki czemu uczymy się wtedy, kiedy mamy czas. Jeśli w ciągu dnia pracujemy lub chodzimy na zajęcia, możemy przerabiać materiał z kursu wieczorami.

2. Możemy uczyć się, nie wychodząc z domu. Zero wydatków i straty czasu związanych z dojazdami.

3. Wybór jest ogromny. Dostępne są zajęcia na przeróżne tematy, od dziedzin humanistycznych, artystycznych, po zarządzanie, nauki przyrodnicze czy psychologię.

4. Możemy zdobyć certyfikaty. Niekiedy za podpisane certyfikaty trzeba zapłacić, ale wiele platform oferuje bezpłatne zaświadczenia.

5. Korzystając ze stron międzynarodowych, takich jak Coursera czy edX, mamy okazję uczyć się razem z osobami z całego świata. Jest to niezwykłe doświadczenie. Możliwość przedyskutowania tematów nie tylko z nauczycielami, ale też ze studentami pochodzącymi z tak różnych środowisk, może zupełnie zmienić naszą perspektywę.

6. Materiały zwykle są bezpłatne i dostępne na platformach. Nie musimy więc martwić się o to, czy w lokalnej bibliotece znajdziemy potrzebną nam pozycję.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s